بیوگرافی بروس لیپتون – بخشی از دوره تکامل درونی

۵ بخش اساسی بیوگرافی بروس لیپتون + ویدیو

فهرست: اپی‌‌ژنتیک چیست؟ | فعالیت‌های علمی و تحصیلات | آغاز علم اپی‌ژنتیک
اپی ژنتیک، مثبت اندیشی و قانون جذب | دوره‌ی تکامل درونی چیست؟ (2020) 

Image


بروس لیپتون در سمینار «بیولوژی خوشی»

بروس لیپتون پرفسور زیست‌شناس آمریکایی متولد ۱۹۴۴ که به خاطر فعالیت‌هایش در زمینه‌ی اپی‌ژنتیک مشهور است. ایشان طی فعالیت‌های گسترده‌ی خود با استفاده از این دانش نوین، تلاش میکند تا به انسان‌ها بیاموزد که خود خالق سلامتی، عشق و هر جنبه از زندگی‌شان هستند. پرفسور لیپتون فعالیت‌های گسترده‌ای برای ایجاد پیوند میان علم و معنویت انجام داده و توانسته تاثیر بسیاری در درک بهتر مردم و همچنین جامعه‌ی علمی، از خودشان و زندگی بگذارد.

اپی‌ژنتیک چیست؟

اپی به معنای بالا و اپی‌ژنتیک به آنچه بالاتر و مسلط بر ژنتیک است اشاره دارد. در علم اپی‌ژنتیک به عواملی میپردازند که کنترل ژن‌های ما را به دست دارند که مهمترین آن‌ها طی یافته‌های پرفسور لیپتون برداشت ما از محیط یا باورهای ماست که وی در کتاب خود با عنوان بیولوژی باورها و مجموعه‌ی تکامل درونی بیان می کند که باورهای ما بسیار بیشتر از DNA و عوامل وراثتی، بیولوژی انسان را کنترل می‌کنند.

«وقتی من برای اولین بار در دهه‌ی 70 شروع به تحقیق کردم، آن زمان عصر طلایی ژن‌ها بود. تحقیقات من آدم‌های زیادی را عصبانی کرد، من همیشه فکر می کردم آنها مثل موش‌های قطبی در حال سقوط از صخره‌ی دی-ان-ای اند و من کنار آن ایستاده‌ام و نتایج مطالعات سلول بنیادی در دستام‌اند و فکر می‌کنم، “خدای من ، همه‌ی شما راه را اشتباه می روید”، و در مقطعی فهمیدم که آنها کارهای من را در حاشیه قرارداده‌اند چون این یافته‌ها با باور‌های آنها مطابقت نداشت… و فکر کردم، آنها حتی دانشمند هم نیستند و من فقط آن سیستم را ترک کردم، من فهمیدم که پیامم برای افراد عادی مهمتر از بحث در سالن‌های علم است. »

فعالیت‌های علمی و تحصیلات دکتر لیپتون

دکتر لیپتون فعالیت علمی خود را به عنوان زیست شناس سلولی آغاز کرد، وی دکترای خود را از دانشگاه ویرجینیا در شارلوتسویل در سال 1971، قبل از پیوستن به گروه آناتومی در دانشکده پزشکی دانشگاه ویسکانسین، دریافت کرد، وی از سال 1973 تا 1982، در دانشکده پزشکی دانشگاه ویسکانسین به تدریس آناتومی پرداخت، پس از آن به مدت سه سال به عنوان پروفسور آناتومی به دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه سنت جورج پیوست. لیپتون گفته است که در دهه 1980، او نبود خدا را رد کرد و به این باور رسید که نحوه فعالیت سلول ها وجود خدا را نشان می دهد.

تحقیقات دکتر لیپتون در مورد ناتوانی عضلانی ( مطالعاتی با استفاده از سلولهای بنیادین شبیه سازی شده‌ی انسان ) با تمرکز بر مکانیسم‌های مولکولیِ کنترل کننده‌ی رفتار سلول بود.

تکنیک پیوند بافتی که توسط دکتر لیپتون و همکارش دکتر اد شولتز انجام شد و در مجله Science منتشر شد، بعدها به عنوان فرم جدیدی از مهندسی ژنتیک انسانی مورد استفاده قرار گرفت.


در سال 1982 ، دکتر لیپتون شروع به بررسی اصول فیزیک کوانتوم و چگونگی استفاده از آن در درک سیستم پردازش اطلاعات سلول کرد.

Image

آغاز اپی‌ژنتیک

وی مطالعات موفقیت آمیزی بر غشای سلولی انجام دادند ، که نشان داد این لایه‌ی بیرونی سلول، یک نمونه‌ی زنده از تراشه‌ای کامپیوتری است ، و مانند مغز سلول عمل میکند.

تحقیقات وی در دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد ، بین سالهای 1987 و 1992 ، نشان داد که محیط، رفتار و فیزیولوژی سلول را کنترل کرده و ژن ها را خاموش و روشن می کند.

اکتشافات وی که مغایر با دیدگاه علم رایج مبنی بر کنترل زندگی توسط ژن ها بود، یکی از مهمترین زمینه‌ها برای مطالعه‌ی علم اپی ژنتیک شد. دو نشریه‌ی مهم علمی که از این مطالعات استفاده کرده‌اند ، به مسیرهای مولکولی‌ای که ذهن انسان و بدن فیزیکی را به هم مرتبط می‌کنند، پرداخته‌اند. بسیاری از مقالات بعدی توسط محققان دیگر ، مفاهیم و ایده های وی را تأیید کرده اند.

اپی ژنتیک، مثبت اندیشی و قانون جذب

یافته‌های دکتر لیپتون نشان داد، محیط تاثیر اصلی را بر سلول میگذارد، نه وراثت و ژنتیک و محیط یعنی آنچه درون بدن است مثل خون و پالس‌های عصبی:

 محیط سلول، جریان خون و هورمون‌های داخل بدن هستند، و سلول به طور مستقیم با محیط بیرون در ارتباط نیست و این درک و برداشت ما از محیط بیرون است ( باور‌های ما ) که ساختار مولکولی درون بدن را شکل می‌دهد. بر اساس یافته‌های کاملا اثبات شده و علمی که امروزه برای همه روشن است، برداشت و درک ما از محیط بیرونی بر حال درونی ( روانی و احساسی ) تاثیر میگذارد( مثلا برداشتِ بودن تهدیدی بیرونی، باعث تولید هورمون‌های استرس می‌شود ) و هرچه احساسات‌مان پر انرژی‌تر باشند، میزان ایمنی بدن، سلامتی، یادگیری، خلاقیت و همه‌ی چیزهایی که هرکس در زندگی لازم دارد افزایش پیدا میکند!

و بالعکس، انرژی کمتر مسبب ( به خاطر نگاه ناکارآمد به زندگی، بد گمانی، غم، ناتوانی و ….) ایمنی، سلامتی یادگیری، خلاقیت و… کمتر!


دوره تکامل درونی 2020

استادِ ذهن‌تان شوید تا بتوانید بهشت را بر روی زمین تجربه کنید – پرفسور لیپتون

دکتر لیپتون یافته‌های علمی خود را در مجمو‌عه‌ی تکامل درونی به طور کامل شرح داده است. ایشان در ابتدا به باورهای رایج غلطی که توسط جامعه‌ی علمی ترویج شده، مانند سلطه‌ی ژن‌ها بر بیولوژی ما، میپردازند که یافته‌های علمی نوین آن‌ها را رد میکند و به ما درک کامل‌ و کارآمدی از طرز کار بدن و اجزای مختلف آن میدهد تا ببینیم که میتوانیم زندگی‌ای بدون استرس، غنی و پر از شادی و لذت‌ داشته باشیم.

بخشی از آموزه‌های دوره تکامل درونی

  • شناخت نقطه‌ی پیوند روح و انرژی، با ماده و فیزیک

  • استرس چیه؟! و چگونه زندگی‌ِ سالم، شاد و آسوده، بدون استرس و نگرانی داشت. در حالی که مشخص شده بیش از ۹۰٪ بیماری‌ها به خاطر استرس است!

  • شناخت سلول، ژنتیک، دی ان ای، کروموزوم، پروتئین، آمینو اسید، میکروبیوم، غدد هورمونی، سیستم عصبی و… تا بهتر و روشن‌تر « خالق تجربیات زندگی‌ام باشم. »

  • درک دقیقی از مراحل تکامل بر روی کره‌ی زمین، از موجودی تک سلولی تا انسان.

  • و .........

ورود به دوره تکامل درونی
به گفتگو آنلاین خوش آمدید
سلام! برای صحبت در واتساپ یکی از کارشناسان پشتیبانی ما را انتخاب کنید
تیم به طور معمول در چند دقیقه پاسخ می دهد.